Wielkość czcionki: A + A - Reset
Start AKTUALNOŚCI 20 000,00 zł grantu od PSE
20 000,00 zł grantu od PSE Drukuj
 
alt alt

 
 

20 000,00 zł grantu od PSE

 

Mieszkańcy Gminy Ruja mogą skorzystać z odnowionych pomieszczeń budynku remizy OSP, świetlicy wiejskiej i Biblioteki Publicznej w Rui. Budynek został  wyremontowany dzięki środkom z konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Projekt zakładał modernizację budynku, w którym znajdują się pomieszczenia remizy OSP, świetlicy wiejskiej i gminnej biblioteki. W świetlicy wiejskiej odbywają się m. in. zabawy, spotkania druhów ochotniczych straży pożarnych i zebrania mieszkańców wsi. W ramach wykonanych robót budowlano-remontowych wykonano m. in. nowe posadzki i ułożono płytki gresowe na posadzkach: parteru, klatki schodowej wraz ze stopniami schodów i pierwszego piętra oraz wymieniono na nowe drzwi wewnętrzne z ościeżnicami. Prawdziwą metamorfozę przeszło wnętrze budynku: wykonano nową wewnętrzną instalację elektryczną, tynki poddano reperacji i odnowiono powłoki malarskie ścian i sufitów. Dzięki temu mieszkańcy Rui będą mogli bawić się, uczyć i spędzać czas w bardziej komfortowych warunkach. 

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Ruja PSE realizują projekty inwestycyjne budowy dwóch nowych linii elektroenergetycznych 400 kV relacji Mikułowa-Czarna oraz Czarna-Pasikurowice, które są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce. 

Odwiedziny

mod_vvisit_counterDzisiaj19975
mod_vvisit_counterWczoraj28974
mod_vvisit_counterW tym tygodniu172445
mod_vvisit_counterW tym miesiącu459561
mod_vvisit_counterOd początku21213659